Firmy assistance gotowe na elektryczną rewolucję na drogach [WIDEO]

Wróć

Już za siedem lat po polskich drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Tak zakłada rządowy plan. I choć eksperci podkreślają, że jest on raczej mało realny, to niewątpliwie w najbliższym czasie szykuje się rewolucja w branży motoryzacyjnej. W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano nieco ponad 1 tys. aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To wciąż niewiele na tle rynku liczącego blisko 500 tys. rejestracji, ale prawie dwukrotnie więcej niż w 2016 roku.

Z jednej strony auta mają coraz większe zasięgi – nawet 300 km zamiast dotychczasowych 100, ale z drugiej strony wciąż duże odległości między stacjami ładowania poza miastem mogą oznaczać awarię na drodze. To właśnie z problemem rozładowanej baterii kierowcy aut elektrycznych dzwonią najczęściej – wynika ze statystyk Mondial Assistance. Firmy assistance liczą się z tym, że coraz częściej to właśnie kierowcy elektryków będą dzwonić z prośbą o pomoc na drodze. I to mimo mniejszej awaryjności tych aut. Na przygotowania firm na tę zmianę składają się m.in. podnoszenie wiedzy pracowników z obsługi samochodów elektrycznych czy korzystanie z wyspecjalizowanych holowników.

Poprzedni artykuł Nieetyczne zachowania dla ratowania firmy? Następny artykuł Gotowi? Start! RODO stało się rzeczywistością [WIDEO]

Podobne posty

Posadź drzewo… po śmierci

Jak mawiał Benjamin Franklin, tylko dwie rzeczy na świecie są pewne: śmierć i podatki. A skoro każdy z nas umrze, każdy dostanie też swoje miejsce na cmentarzu. Czy to znaczy, że miasta będą stopniowo zamieniać się w ogrodzone murami…

Czytaj więcej

Rynek, który leży prawie odłogiem

Siedem spośród dziesięciu podmiotów z sektora MSP kupuje polisy majątkowe. Zainteresowanie pozostałymi produktami jest wśród nich marginalne. Z jednej strony jest to wynik braku świadomości ubezpieczycieli odnośnie…

Czytaj więcej

TOP 6 upadłych magazynów

Kiedyś stanowiły jedno z podstawowych źródeł informacji, relaksu i określeń statusu społecznego. Zwinięte w rulon pod pachą pozycjonowały właściciela wysoko na drabinie atrakcyjności. Czasopisma znane, czytane i kolekcjonowane w…

Czytaj więcej