Jak ubezpieczenie turystyczne chroni przed Omikronem?

Wróć

Omikron postawił pod znakiem zapytania wyjazdy zagraniczne. W przypadku braku odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego poniesiesz wysokie koszty leczenia, przedłużenia pobytu, czy transportu do kraju. Zawsze sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie podróżne obejmuje zakażenie SARS-CoV-2.

Spis treści 

 1.  Co to jest ubezpieczenie turystyczne? 

 2. Ubezpieczenia turystyczne COVID 

 3. Co zawiera ubezpieczenie podróżne? 

 4. Podsumowanie 

Co to jest ubezpieczenie turystyczne? 

Ubezpieczenie turystyczne zapewni Tobie i Twoim bliskim ochronę podczas wyjazdu zagranicznego na wypadek negatywnych zdarzeń losowych.  

 W jego zakres wchodzą m.in.: 

 •  koszty leczenia,

 • NNW,

 • odpowiedzialność cywilna,

 • ubezpieczenie bagażu,

 • koszty rezygnacji lub odwołania podróży, 

 • usługi assistance.

 Bardzo istotne jest, aby ubezpieczenie podróżne obejmowało także: 

 • zakażenie wirusem SARS-CoV-2, 

 • jego mutacjami

 • oraz skutkami, jakie za sobą niosą. 

Ubezpieczenie turystyczne COVID 

Omikron to nowa odmiana koronawirusa. Według naukowców jest bardziej zaraźliwa niż jego wcześniejsze mutacje. Ma też rozprzestrzeniać się łatwiej i szybciej. Wszystko to powoduje, że podczas wyjazdu zagranicznego wzrasta prawdopodobieństwo zakażenia.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia w podróży, którego zakres zawiera także zakażenie Omikronem.

Co zawiera ubezpieczenie podróżne? 

Diagnoza i test w cenie ubezpieczenia na wyjazd 

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę sprawia, że czujesz się bezpiecznie i otrzymasz niezbędną pomoc w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Także w przypadku konieczności konsultacji, czy wizyty lekarskiej spowodowanej koronawirusem.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia. Jeżeli podczas wyjazdu poczujesz się źle, masz możliwość: 

 • wezwania lekarza do swojego miejsca pobytu, 

 • udania się do placówki medycznej po profesjonalną pomoc, 

 • otrzymania szybkiej diagnozy.  

Ważne! Twoje ubezpieczenie w podróży pokryje także, często wysoki, koszt wykonania testu na obecność koronawirusa, który zostanie zlecony przez lekarza. 

 Bez zmartwień o rachunki 

Jeśli Twój test okaże się pozytywny, możesz spodziewać się nałożenia obowiązku izolacji. W niektórych krajach kontakt z osobą zarażoną wystarczy, żeby nałożyć obowiązek przebywania w kwarantannie. Zdecydują o tym władze sanitarne kraju, w którym przebywasz.  

Wiąże się to z kosztami związanymi z: 

 • przedłużeniem pobytu,  

 • dostarczaniem produktów spożywczych,  

 • pełnego wyżywienia. 

Ubezpieczenie w podróży może pokryć poniesione przez Ciebie koszty izolacji lub kwarantanny do ustalonej w polisie wysokości.

Pamiętaj! Przy braku ubezpieczenia podróżnego na COVID możesz zapłacić za to nawet 10 tys. zł za osobę! 

Jeżeli zachorujesz i poddasz się izolacji, Twoje ubezpieczenie na wyjazd pokryje również wydatki związane z powrotem do kraju po wyleczeniu. Dodatkowo assistance za granicą pomoże w rezerwacji nowego biletu, np. lotniczego, jeśli ze względu na chorobę nie mogłeś wrócić do kraju pierwotnie zaplanowanym lotem.

Powikłania i transport medyczny 

Zdarza się, że objawy koronawirusa ustąpią, ale potrzebne jest dalsze leczenie. Choroba może bowiem zaostrzać istniejące dolegliwości albo uszkadzać zdrowe narządy.

W czasie pandemii leczenie jest organizowane i finansowane przez państwo. Jeżeli jednak Twój stan zdrowia będzie wymagał hospitalizacji i wiązał się z dodatkowymi wydatkami, ubezpieczenie podróżne może pokryć takie koszty. 

W przypadku zdiagnozowanej choroby ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci ponadto: 

 • transport do kraju

 • asystę medyczną.  

Ważne! W Europie koszty transportu osób chorych wynoszą ok. 50 tys. zł. W  przypadku transportu z innych kontynentów są nawet czterokrotnie wyższe! 

Ubezpieczenie turystyczne, a choroby przewlekłe  

Kupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę, sprawdź, czy w podstawowym wariancie zawarte jest ryzyko zaostrzenia się chorób przewlekłych. Jeżeli nie, opłać dodatkową składkę! Jak nie zadbasz o to przed wyjazdem, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia takiej choroby. 

Podsumowanie 

Nie oszczędzaj na ubezpieczeniu turystycznym. Wykup je w niezbędnym dla Ciebie wariancie za każdym razem, kiedy wyjeżdżasz za granicę.  

I to nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa… 

Poprzedni artykuł Tomasz Frączek – wspomnienia i przyszłość Następny artykuł Kompleksowa usługa likwidacji szkody w praktyce

Podobne posty

Posadź drzewo… po śmierci

Jak mawiał Benjamin Franklin, tylko dwie rzeczy na świecie są pewne: śmierć i podatki. A skoro każdy z nas umrze, każdy dostanie też swoje miejsce na cmentarzu. Czy to znaczy, że miasta będą stopniowo zamieniać się w ogrodzone murami…

Czytaj więcej

Rynek, który leży prawie odłogiem

Siedem spośród dziesięciu podmiotów z sektora MSP kupuje polisy majątkowe. Zainteresowanie pozostałymi produktami jest wśród nich marginalne. Z jednej strony jest to wynik braku świadomości ubezpieczycieli odnośnie…

Czytaj więcej

TOP 6 upadłych magazynów

Kiedyś stanowiły jedno z podstawowych źródeł informacji, relaksu i określeń statusu społecznego. Zwinięte w rulon pod pachą pozycjonowały właściciela wysoko na drabinie atrakcyjności. Czasopisma znane, czytane i kolekcjonowane w…

Czytaj więcej