Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą od Mondial Assistance

Wróć

Nawet 2,5 mln euro na leczenie poważnych zachorowań, w tym nowotworów w ubezpieczeniu kosztów leczenia za granicą wprowadzonym przez Mondial Assistance. Nowy produkt ma wspierać polskich klientów, którzy chcą sobie zapewnić dostęp do najlepszych szpitali świata, w razie wystąpienia choroby objętej zakresem ubezpieczenia. Ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci leczenie w ośrodkach, które są uznawane za referencyjne, stosują najlepsze standardy i są najbardziej innowacyjne w leczeniu ciężkich chorób. W ramach ubezpieczenia ochroną obejmowani są dorośli i dzieci. Produkt sprzedawany będzie przez partnerów ubezpieczeniowych i bankowych Mondial Assistance.

Publiczne wydatki Polski na ochronę zdrowia w relacji do PKB należą do najniższych w Unii Europejskiej. Zdecydowanie bliżej nam do Bułgarii czy Rumunii, niż Szwajcarii, krajów skandynawskich, Holandii czy Niemiec. To niestety przekłada się na sytuację pacjentów, którzy usłyszeli diagnozę nowotworu lub innego poważnego zachorowania. Złote standardy leczenia wielu chorób, w Polsce dalej są nieosiągalne nawet w przypadku jednostek chorobowych o wysokiej epidemiologii. Dochodzi do tego sytuacja z przeładowanym systemem, który mimo szczerych chęci personelu medycznego nie jest w stanie skutecznie dbać o pacjentów. Między innymi te czynniki spowodowały, że jesteśmy jednym z tych krajów Europy, gdzie ubezpieczenia zapewniające leczenie za granicą są tak popularne.

–  Wierzę, że stworzyliśmy ubezpieczenie lepsze niż podobne produkty obecnie dostępne na rynku, nie tylko polskim. Wykorzystaliśmy potencjał i dekady doświadczeń naszej międzynarodowej grupy, która jest uważana za eksperta w medycynie międzynarodowej. Wiemy, że Polacy coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Stworzyliśmy kompleksowy produkt, który daje całościową opiekę nad klientem mierzącym się z poważną chorobą. Jestem przekonany, że wraz z firmami ubezpieczeniowymi i bankami, z którymi współpracujemy będziemy mogli mocno przyczynić się do popularyzacji tej klasy ubezpieczeń. Produkt dostępny jest zarówno w formule ubezpieczenia indywidualnego  jak i grupowego, dla dzieci i dorosłych. W dużym uproszczeniu, składka zależy od wariantu produktu, wieku oraz płci – komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Więcej niż pieniądze

Leczenie nowotworów i przeszczepy szpiku, angioplastyka tętnic, stenty, bypassy, sztuczne zastawki serca, czy operacje neurochirurgiczne to tylko część zabiegów medycznych, które można sfinansować z ubezpieczenia. Ubezpieczeni klienci mogą liczyć na leczenie w takich krajach jak USA, Japonia, Korea Płd., RPA, Szwajcaria, Niemcy czy Holandia. Tam znajdują się renomowane i zakontraktowane przez ubezpieczyciela placówki medyczne gotowe leczyć Polaków. Wysoka suma ubezpieczenia i umowy ze szpitalami to nie wszystko. Kluczowy jest czas, bo pacjent który usłyszał diagnozę ciężkiej choroby nie może czekać, a skuteczność procesu leczenia zależy od tego jak szybko dostanie najlepszą możliwą pomoc.

–  Nasi klienci, ci indywidualni i instytucjonalni, znają nas jako fachowców od organizowania i koordynowania złożonych procesów pomocowych. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą jest produktem, gdzie ten element jest niezwykle istotny. Powtórna opinia medyczna, organizacja lotów, hoteli, ustalanie szczegółów ze szpitalami bądź organizacja powrotu do kraju po operacji i opieka nad pacjentem w Polsce, to część zakresu tego ubezpieczenia. My odpowiadamy za ich organizację. Wiemy, że przy tak wielowątkowym procesie, rozłożonym na kilka tygodni, a czasami miesięcy musi pracować sztab profesjonalistów z dużym doświadczeniem. My zatrudniamy takich specjalistów, dlatego tym bardziej cieszę się, że będziemy mogli ten potencjał wykorzystać w kontekście tak perspektywicznego rozwiązania ubezpieczeniowego – dodaje Piotr Ruszowski.

Ubezpieczyciel nie wymaga badań lekarskich, a sprzedaż produktu opiera się o bardzo prostą ankietę wypełnianą w chwili zakupu.

Poprzedni artykuł Usługi pomocowe w NNW dla dzieci Następny artykuł Teleopieka plus ubezpieczenia. Nowe propozycje produktowe dla seniorów i osób niesamodzielnych

Podobne posty

Posadź drzewo… po śmierci

Jak mawiał Benjamin Franklin, tylko dwie rzeczy na świecie są pewne: śmierć i podatki. A skoro każdy z nas umrze, każdy dostanie też swoje miejsce na cmentarzu. Czy to znaczy, że miasta będą stopniowo zamieniać się w ogrodzone murami…

Czytaj więcej

Rynek, który leży prawie odłogiem

Siedem spośród dziesięciu podmiotów z sektora MSP kupuje polisy majątkowe. Zainteresowanie pozostałymi produktami jest wśród nich marginalne. Z jednej strony jest to wynik braku świadomości ubezpieczycieli odnośnie…

Czytaj więcej

TOP 6 upadłych magazynów

Kiedyś stanowiły jedno z podstawowych źródeł informacji, relaksu i określeń statusu społecznego. Zwinięte w rulon pod pachą pozycjonowały właściciela wysoko na drabinie atrakcyjności. Czasopisma znane, czytane i kolekcjonowane w…

Czytaj więcej